DOVOLENÁ U MOŘE - DOVOLENÁ V CHORVATSKU - DOVOLENÁ U MOŘE

kam na Vaši vysněnou dovolenou? no přeci k moři!

dovolená u moře Chorvatsko Chorvatsko je oblíbená destinace českých turistů. Ti Chorvatsko navštěvují zejména proto, že místní hotely nabízejí slušný komfort a služby za příznivou cenu. Výběru rekreace v některém z chorvatských letovisek jistě nebudete litovat. Chorvatsko je rovněž dobrou volbou pro dovolenou s dětmi.

Troška důležitých základních informací o Chorvatsku:

Chorvatsko (chorvatsky Hrvatska) je evropský stát, ležící na pomezí střední a jižní Evropy. Chorvatsko je od roku 2013 členem Evropské unie. Hlavním městem je Záhřeb.
Rozloha Chorvatska je 56 594 km², převážná část z tohoto území leží v kontinentálním podnebí, zbytek pak v podnebí středozemním. Do rozlohy je započten i povrch více než 1 000 chorvatských ostrovů různých velikostí od největších s rozlohou s minimální velikostí 1 km², přes menší až po velmi malé útesy. V Chorvatsku žije 4,29 milionů obyvatel, většina z nich se hlásí k chorvatské národnosti.
Chorvatsko je 18. nejpopulárnější turistická destinace na světě. Turismus je i jedním z nejdůležitějších zdrojů příjmu státu, podílí se 20 % na HDP.

chci si vybrat svoji dovolenou u moře v Chorvatsku hned teď

Pláže a sportování při Vaší dovolené v Chorvatsku

Chorvatské pláže jsou většinou oblázkové. Zdejší azurové moře s množstvím zátok a útesů je považováno za jedno z nejkrásnějších v Evropě. Proslulé jsou poznávací plavby lodí, které jsou nabízeny v turistických letoviscích místními cestovními kancelářemi. Plavba je většinou celodenní, v ceně bývá občerstvení i nápoje.

Sporty
Chorvatsko není jen místem plážového odpočinku, nakupování a opalování, ale také místem pro aktivní dovolenou. Množství místních cestovních kanceláří takovéto dovolené či několikadenní výlety dokáže ušít dle vašeho přání. dovolená u moře ChorvatskoChorvatské hory přímo lákají k turistice či cyklistice. Pro nenáročné cyklisty lze doporučit nížinné okolí města Rovinj. Jednodenní zapůjčení kola vás vyjde přibližně na 350,- Kč.

Nadšencům jsou k dispozici různé kurzy jachtingu a plachtění. Nemusíte k tomu ani mít vlastní loď, stačí si ji pronajmout i s kapitánem. Lodě k pronajmutí kotví v každé chorvatské marině. Ideální jachtařskou lokalitou je dle místních Istrie. V okolíŠibeniku jsou pro zájemce dokonce připraveny jednodenní výlety motorovými plachetnicemi a terénními vozidly.

Oblíbenou aktivitou je windsurfing. Místní agentury nabízejí kurzy pro začátečníky i pro pokročilé surfaře. Podmořský svět přímo vybízí k potápění. Je možné zaregistrovat se do jedné z mnoha potápěčských škol. Pro děti jsou připraveny atrakce v turistických střediscích, od kolotočů přes skluzavky až po trampolíny.

Jak se jí v Chorvatsku? Dobře.

Chorvatská kuchyně se vyznačuje zejména pestrostí. Je z velké části ovlivněna klasickou italskou kuchyní, ovšem nalezneme v ní i pozůstatky vlivu maďarských, rakouských i tureckých tradičních jídel. Ačkoli má každý region své vlastní speciality, pro celou zemi jsou typické pokrmy z jehněčího, skopového, telecího a vepřového a samozřejmě z ryb. Klasikou jsou různé zeleninové závitky plněné masem, čevapčiči a ražniči.dovolená u moře v Chorvatsku

Stravování
Z polévek je vyhlášená maneštra neboli silný zeleninový vývar z brambor, fazolí, zeleniny a kukuřice. Každý hlavní chod se skládá z masa, velkého množství zeleniny (syrové či tepelně upravené) a menšího množství přílohy (těstovin, rýže, brambor). Jako moučník se podávají palačinky, záviny, koláče, pudinky, zmrzliny či saláty z čerstvého ovoce. Klasickým zakončením oběda či večeře je silná černá káva.
Nejoblíbenějším pokrmem ve Středomoří je tzv. pršut, neboli vepřová sušená na vzduchu a poté uzená. Podává se většinou s ovčím sýrem a olivami.

Destiláty
Alkohol, zejména tvrdý, si můžete vybrat z nepřeberného množství. Milovníci piva mohou být však zklamáni poněkud úzkým výběrem. Naopak je to s vínem, které je k dispozici v nepřeberném množství. Vína se zde dělí, stejně jako u nás, na stolní, jakostní a vína s přívlastkem.

Tak už dost řečí a pojďte si vybrat svoji dovolenou v Chorvatsku