DOVOLENÁ U MOŘE - LETNÍ DOVOLENÁ V ŘECKU - DOVOLENÁ U MOŘE

kam na Vaši vysněnou dovolenou? no přeci k moři!

dovolená u moře v Řecku Co si představíte při vyslovení slova Řecko? Co třeba - tyrkysové moře? modrou oblohu? bílé domky na svahu nad mořem? Všechno je správně. Tak vypadá Řecko.

Řecko je navíc i krásná příroda a města a místa protkaná legendami a bohatou historií. V každém případě je Řecko ideální cíl pro Vaši dovolenou. Místo, kde se seznámíte s pestrou a zdravou stravou a oceníte přátelské chování místních.

Řecko je kolébka evropské civilizace – všichni známe antické filozofy, umělce a politiky či olympijské hry.

Řecko patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější turistické destinace, mezi nejžádanější cíle letní dovolené. Důvodem je mimojiné i rozloha Řecka a skutečnost, že celá pětina rozlohy Řecka jsou ostrovy. Řecké pobřeží má více než 13 tisíc kilometrů. Tedy 13 tisíc kilometrů pobřeží, které láká nás, suchozemce, k návštěvě.

Za krásnými plážemi můžete vyrazit jak do letovisek na pevninské části země, tak na ostrovy. Vyberte si velkou Krétu, nejoblíbenější Rhodos či jeho menší bratry Kos, Zakynthos a Korfu. V Řecku se dá krásně kombinovat dovolená s dětmi a poznávání historie a kultury. Jeden den můžete strávit na plážích, druhý procházením vykopávek prastarého paláce Knóssos.

dovolená u moře - ŘeckoVelká část území Řecka je tvořena horami a kopci s lesními porosty, olivovými háji a vinnou révou. Na mnoha místech vystupuje pohoří přímo z moře a tvoří tak okouzlující scenérie. Ať už se tedy vydáte do hor, lesů, k jezerům nebo na pobřeží, vždy spatříte nádhernou a svěží krajinu.

Řecko je známé i díky svým architektonickým a uměleckým pokladům. I během krátkého pobytu se můžete vypravit na některý z výletů a prohlédnout si tam historické památky. Toulky po ostrovech vás zavedou do starého přístavu Rhodos, kde kdysi stával Rhodský kolos, jeden ze starověkých divů světa, či k troskám královského paláce v krétském Knossu, středisku pozoruhodné minojské kultury. Jistě si najdete chvíli také na jedno z nejbáječnějších a přitom nejprostších potěšení, jaké Řecko nabízí – posezení u vynikajícího jídla se sklenkou svěžího domácího vína na břehu moře.

Stravování v Řecku

dovolená u moře ŘeckoŘecká kuchyně je nejenom velmi chutná a pestrá, ale hlavně zdravá.

Olivový olej a spousta koření - oregáno, bazalka, skořice a tymián. Nesmíte vynechat rybí speciality, gyros – masovou směs, musaku – nákyp s baklažány a mletým masem, tzatziki – pokrm z jogurtu, okurek, česneku a oleje, kadaif – závitky s ořechy a sirupem.

A k tomu všemu se hodí jaký nápoj? Výborné víno Retsina, anýzový likér Ouzo nebo hroznovou pálenku Raki.

Tak už dost řečí a pojďte si vybrat svoji dovolenou v Řecku