DOVOLENÁ U MOŘE - LETNÍ DOVOLENÁ TURECKO - DOVOLENÁ U MOŘE

kam na Vaši vysněnou dovolenou? no přeci k moři!

dovolená u moře v Turecku Turecko se rozkládá na Balkánském poloostrově a na poloostrově Malá Asie v jihozápadní Asii, kterému se také říká Anatolie. Turecko se dělí na evropskou a asijskou část, které jsou od sebe odděleny úžinou Bospor, která rozděluje na dvě části také největší turecké město Istanbul. Z jihu omývá břehy Turecka Středozemní moře, ze západu Egejské moře a na severu pak Černé moře.

dovolená u moře Turecko V Turecku se jako všude, kde se vyznává islám, dodržuje Ramadán a s ním potom spojená oslava jeho konce. Muslimské země mají svá specifika, jako například návštěvy mešit. Do mešity člověk chodí bezpodmínečně bez bot. Muži by měli mít dlouhé kalhoty a ženy zahalená kolena, ramena a vlasy. Je potřeba si uvědomit, že 98% obyvatel Turecka jsou muslimové a je jich opravdu hodně, protože Turecko má téměř 75 milionů obyvatel.

Turecko prošlo za dobu své existence neuvěřitelnými změnami. Je historickým mostem mezi Východem a Západem, Evropou a Asií. Dnešní Turecko je velkou měrou dílem prvního tureckého prezidenta Mustafy Kemala Ataturka, který se snažil vybudovat silnou a prosperující zemi podle západoevropského vzoru. Historické a kulturní dědictví Turecka reprezentuje množství starobylých měst, četné historické a archeologické lokality, nádherné mešity, kostely mnoha církví, okázalé veřejné budovy a další architektonická díla.

V Turecku najdete také nádhernou a velmi rozmanitou přírodu, která uspokojí potřeby a chutě i velmi náročných cestovatelů. Na západě najdete okouzlující památky v těsné blízkosti rekreačních oblastí. Je takřka nepředstavitelné, abyste na cestách Tureckem minuli Istanbul, město, v němž minulost s přítomností žijí nerušeně vedle sebe.

dovolená u moře v TureckuV Turecku je několik typů pláží. Převažují písčité pláže (Side), místy s oblázkovým vstupem či kamennými platy (Alanya), hrubší písek s oblázky až kamínky (Kemer). Většina hotelů má hotelovou pláž, na které je plážový servis zdarma. Některé pláže jsou veřejné, především u městských hotelů, a na nich se plážový servis platí. Klimatické podmínky jsou velmi příznivé pro pobyt u moře po dobu nejméně šesti měsíců v roce, vrchol léta bývá horký.

Booking.com Turecká kuchyně
Stejně tak turecká kuchyně je ovlivněna tradicí, polohou a kulturou této země, a tak se může lišit od vašeho očekávání. Vzhledem k tomu, že je přizpůsobena horkému tureckému klimatu, snídaně bývají většinou jednodušší, podává se pečivo, máslo a ovčí sýr, olivy, salátové okurky, rajčata a káva nebo čaj. Základem hlavních jídel je vždy zelenina a studené předkrmy formou různých salátů, masitá jídla jsou v tomto případě servírována přímo kuchařem u bufetového stolu a jsou brána spíše jako doplněk (mnohdy je k dispozici pouze 1 hlavní masitý chod). Velké oblibě se těší mleté maso a různé pokrmy z něj. Hotely vyšších kategorií poté nabízejí stravování formou mezinárodního bufetu, přesto i zde mohou být masité pokrmy omezeny a převažují pokrmy ze zeleniny.

Tak už dost řečí a pojďte si vybrat svoji dovolenou v Turecku